Ogrody zimowe

  • Ogrody zimowe

Ogrody zimowe – to pomysł na zatrzymanie lata w domu, nazywane również „wiecznie zielonym salonami”. Produkujemy ogrody zimowe z systemów pozwalających na dowolną konfigurację zabudowy przestrzeni, pod względem wymiarów konstrukcji, wypełnienia oraz kolorów. Starannie zaprojektowany, stworzony z materiałów o wysokiej jakości i trwałości ogród zimowy zwiększa powierzchnię mieszkalną nowo zbudowanego lub poddanego renowacji domu.  Wysoka jakość rozwiązań technicznych pozwala na uzyskanie doskonałych walorów estetycznych, przestrzeni, nasłonecznienia przy jednoczesnym zachowaniu cech funkcjonalnych takich jak izolacyjność termiczna oraz ochrona przed wiatrem i wilgocią. możliwe jest uzyskanie dużej różnorodności kształtów i form : od prostych, jednospadowych do skomplikowanych o wielokątnej podstawie i wielospadowym dachu. Możliwe jest to dzięki szerokiej gamie systemowych akcesoriów połączeniowych i wykończeniowych. W ścianach werandy możliwe jest stosowanie całej gamy systemów okiennych i drzwiowych

Zobacz nasze realizacje

  • Zabudowa balkonów i tarasów

Zabudowy balkonów i tarsów cieszą się dużą popularnością. Stanowią okrojoną wersje ogrodu zimowego , charakteryzują się na ogół mniejszą powierzchnią lub ograniczonym stopniem zabudowy. Zabudowy alumionowo -szklane tarasów w blokach to najczęściej mini ogrody zimowe rozrzeszające  powierzchnie mieszkalne oraz urozmaicające architekutę wnętrza mieszkania.

Zobacz nasze realizacje

Najczęściej wykorzystywane systemy do projektowania i budowy ogrodów zimowych i zabudowy tarasów:

Alivier 100

Charakterystyka systemu:
Najprostszy system zadaszeń. System bez izolacji termicznej. Stosowany rodzaj krokwi – profil w kształcie odwórconej litery „T” /element nośny powyzej wypełnienia/. Mozliwe wypełnienia to: polwęglan komorowy lub szklenie szkłem pojedynczym2.  Alivier 400


Charakterystyka systemu:
Izolowany termicznie system pozwalający na swobodne projektowanie skomplikowanych, niestandardowych kształtów przeszklonych zadaszeń. W systemie tym, element statyczny dachu umieszczony jest na zewnątrz tzn. powyżej wypełnienia. Dzięki temu, uzyskuje się gładką, wewnętrzną płaszczyznę połaci widoczną wewnątrz ogrodu. Istnieje możliwość stosowania różnych kątów nachylenia połaci w jednym zadaszeniu.

3 . Alivier 1000


Charakterystyka systemu:

Zadaszenia jedno- i dwuspadowe, izolowane termicznie. Krokiew 73 mm (zwykła i renowacyjna).    Rozpiętość krokwi do 2 m (szkło) lub do 2,5 m (poliwęglan). Krokiew wsparta na zintegrowanym z rynną profilu okapowym oraz przegubowym profilu kalenicowym.  Zacinanie krokwi na prosto, w jednej płaszczyźnie.


4.  Alivier 2000+

Charakterystyka systemu:

Zadaszenia jedno- i dwuspadowe, izolowane termicznie. Krokiew 105 lub 125mm (zwykła lub renowacyjna). Rozpiętości krokwi: do 2,5 m (szkło) i 3 m (poliwęglan) dla krokwi 105 mm oraz 3,2 m (szkło) i 3,8 m (poliwęglan) dla krokwi 125 mm. Profile okapowe i kalenicowe posiadają specjalnie wyprofilowaną półkę, na której opierają się zacięte pod kątem prostym krokwie.

5. Alivier 5000+


Charakterystyka systemu:

Zadaszenia jedno- i dwuspadowe, izolowane termicznie. Krokiew 150 mm (zwykła lub renowacyjna). Rozpiętość krokwi do 3,6 m (szkło) lub do 4,4 m (poliwęglan). Możliwość wzmacniania okapu typowymi stalowymi profilami, co pozwala na montowanie w ścianach pionowych konstrukcji przesuwnych lub harmonijkowych o dużych gabarytach.

Zastosowanie:
- system używany przy konstruowaniu zadaszeń ogrodów zimowych o bardzo zróżnicowanym kształcie połaci